В Україні запропонували скасувати безкоштовне роздавання житла

Доступне житло: міф чи реальність? Поштівка
2 Серпня 2018, 17:22

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запропонувало припинити практику безкоштовної видачі житла в Україні.

Про це під час круглого столу заявив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

“Треба, дійсно, відійти від безкоштовної передачі житла. Можуть бути, звичайно, винятки – якщо муніципалітет захоче комусь віддячити, він матиме право це зробити. Наприклад, Героїв України. Це неприємна частина, але нам треба це зробити”, – сказав Парцхаладзе.

На думку учасників круглого столу, норма про безкоштовну видачу житла, закладена в Житловий кодекс України, в нинішніх умовах є нездійсненна і гальмує розвиток економіки.

При цьому Конституція України забороняє погіршувати соціальні умови, але в Мінрегіонбуді вважають що це не стосується припинення практики роздачі житла і шукають варіанти вирішення цієї проблеми.

Також у відомстві підкреслюють, що прийшов час завершувати безкоштовну приватизацію житла, яка триває з початку незалежності. Ці положення також повинні знайти відображення в законопроекті.

Текст законопроекту планують подати для обговорення через два місяці, тобто до жовтня 2018 року.

Раніше повідомлялося, що в Україні розробляється законопроект про оренду житла. Документ має врегулювати питання формування фонду орендних будинків. Проте там не йдеться про ті квартири, які здаються в оренду зараз.