В Україні стимулюватимуть розвиток виноградарства

В Україні стимулюватимуть розвиток виноградарства Поштівка
11 Листопада 2016, 13:02

Мінагрополітики впроваджує комплекс заходів, спрямованих на стимулювання розвитку виноградарства в Україні. Про це, як повідомляє прес-служба відомства, заявив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк в ефірі телеканалу 112.

«В міністерстві ми поставили за мету здійснити основні заходи із підтримки та відродження українського виноградарства. Зокрема, ми розглядаємо можливість відновлення програми відшкодування витрат на висадку виноградників, оскільки це бізнес з високою капіталоємністю та довгим терміном окупності», – сказав він.

За його словами, одним із засобів стимулювання попиту на український виноград стане впровадження мінімальної норми вмісту українських спиртів в вітчизняних коньяках.

«Сьогодні, на жаль, ми маємо не зовсім адекватну ситуацію, коли продукт під брендом «Коньяк України» іноді на 100% складається з імпортних спиртів. При цьому імпортні сировина, навіть з урахуванням логістики та митних процедур, значно дешевше вітчизняної, що ставить серйозні питання до її якості», – відзначив Мартинюк.

З наступного року мінагрополітики планує встановити квоту вітчизняних спиртів в коньяках українського виробництва на рівні мінімум 15%. В найближчі 10 років передбачено поетапне збільшення цього показника.

Вітчизняна виноробна галузь зазнала значних втрат через анексію Криму, де було зосереджено  приблизно 30% всіх площ виноградників. За розрахунками спеціалістів, для покриття дефіциту виноматеріалів необхідно збільшити площу виноградників мінімум на 20 тис. га, що еквівалентно інвестиціям на рівні понад 12 млрд гривень.