В Україні швидко зростає грибний бізнес

грибиГрибна ферма
8 Грудня 2018, 17:10

Вирощувати гриби можна цілий рік, сьогодні для українських виробників грибів відкриваються широкі можливості з розвитку бізнесу. Окрім цього, розвитку виробництва сприяє ріст споживання цієї продукції збоку Євросоюзу.

Про вітчизняну галузь вирощування грибів під час конференції «Овочі та фрукти України — 2018. Вектор на експорт», що відбулася цього тижня в Києві розповів Максим Єнченко, представник компанії Аmycel.

За його словами, Україна щорічно експортує близько 500 тис. тонн грибів та 18 тис. тонн компосту. При цьому імпорт даної продукції на внутрішній український ринок відсутній повністю.

Експерт зазначив, що розвитку виробництва грибів в Україні сприяє ріст споживання цієї продукції в Євросоюзі. Також перспективними та постійно зростаючими ринками для експорту є Молдова та Білорусь.

Головна перевага грибного бізнесу — це можливість збирати урожай круглий рік без перерв — до 10 врожаїв з однієї площі. За словами експерта, в абсолютних цифрах, це 600 кг гриба з 1 м² на рік. Сировиною для виробництва грибів слугують звичайні відходи сільгоспвиробництва, а вирощуванням можна займатися незалежно від погодних умов.

«До того ж, гриби — популярний і корисний продукт, споживання якого зростає по всьому світу. Це є дуже вагомим чинником подальшого розвитку українського грибного бізнесу», — зауважив Максим Єнченко.

За даними фахівця, на даний час в Україні існує 5 компостних виробництв, а розведенням шампіньйонів займаються 300 грибних ферм.

«Річний обсяг виробництва шампіньйону становить 51,3 тис. тонн, а гливи та екзотичних грибів — 4,9 тис. тонн. При цьому щорічно українець в середньому з’їдає 1,4 кг грибів. Сприяють розвитку виробництва наявність дешевої сировини і недорога робоча сила», — говорить фахівець.

Як зауважив експерт, гальмують розвиток виробництва грибів в Україні «загальнобізнесові» складнощі (кредити, комунікації, дозволи та ін.), а також насичений внутрішній ринок з невисокою і нестабільною ціною.

«Перспективу ринку на найближчі 10 років ми бачимо в наявності лише 20-50 господарств-великих виробників з своїми компостними заводами. При цьому, щонайменше половина українського грибу буде експортуватися», — підсумував Максим Єнченко.