В Україні не встигають друкувати закордонні паспорти – їх видачу затримують на тиждень

паспорт
10 Липня 2017, 12:12

Замість законних 20 робочих днів, упродовж яких повинні видати закордонний біометричний паспорт, українці чекають їх як мінімум на тиждень довше. Причиною є велика завантаженість «Поліграфічного комбінату «Україна» – єдиного підприємства, яке друкує біометричні паспорти.

Як розповіла завідувачка сектору по роботі з ЄДДР Управління  державної міграційної служби у Полтавській області Олена Семенова, попит на закордонні паспорти в регіоні зріс більше, ніж удвічі. Якщо навесні тервідділення області приймали близько 5 тисяч заявок на виготовлення закордонних паспортів у місяць, то зараз понад 11 тисяч.

Звісно, що найбільша завантаженість на міста та обласний центр. Щоб подати документи на закордонний паспорт у Полтаві, люди займають чергу з 5-6 ранку. А що стосується електронної черги (поки що вона існує лише у Шевченківському та Київському районних відділах обласного Управління ДМС), то вже нині в ній можна зареєструватися аж на середину серпня.

В Управлінні  Державної міграційної служби нагадують, що отримати закордонний паспорт можна в будь-якому відділенні країни, без прив’язки до місця реєстрації. Тим, хто не хоче стояти в чергах чи чекати більше місяця за електронним списком, радять їхати у райцентри чи тервідділи ДМС у невеликих населених пунктах, де немає напливу людей. Але затримка з видачею готових документів усе ж стосується усіх без виключення.

Джерело:

ЕнергоЛайф.інфо

В Україні не встигають друкувати закордонні паспорти – їх видачу затримують на тиждень