В Україні можуть зупинити одну з гідроелектростанцій

Ташлицька ГАЕС
11 Серпня 2017, 12:46

У річці Південний Буг зафіксували критично низький рівень води для роботи Ташлицької ГАЕС – до “мертвого” об’єму залишилося всього 35 сантиметрів води

Ташлицька гідроелектростанція (Южноукраїнськ Миколаївської області) може бути зупинена вперше за 14 років у зв’язку з критично низьким рівнем води в річці Південний Буг.

Про це повідомляє прес-служба Енергоатому.

“До “мертвого” об’єму нам залишилося всього 35 сантиметрів води. Цей невеликий запас залишають для роботи Ташлицької ГАЕС. Якщо доведеться спрацювати і його, на порядок денний буде винесено питання про зупинку гідроакумулюючої станції. І це станеться вперше за останні 14 років”. – Андрій Гнездилов, заступник начальника гідротехнічного цеху Каскаду ГЕС-ГАЕС

Також зазначається, що з 9 серпня водойму перевели у режим транзитного пропуску. З 76 мільйонів кубометрів запасів води у водосховищах залишилося всього 28. У найбільшому, Ладижинському, наприклад, з 28 мільйонів кубометрів запасу води залишилося всього 11.

Сталий рівень Олександрівського водосховища на відмітці 14,35 метрів – це найнижча межа водогосподарської ємності водойми. Фахівці БУВР упевнені, що такої складної ситуації на Олександрівському водосховищі можна було б уникнути, якби його рівень був піднятий до позначки 20,7 метрів.

Ташлицька ГАЕС Станція є частиною Південно-Українського енергокомплексу, до складу якого також входять Южно-Українська атомна електростанція і Олександрівська мала гідроелектростанція.

В Україні можуть зупинити одну з гідроелектростанцій