В Україні квітне біла акація: бджолярі гадають, чи буде мед

акація
1 Червня 2017, 08:33

В Україні почалося цвітіння одного з найбільш цінних медоносів – білої акації.

Цього року акація зацвітає пізніше – через холодний квітень. Також місцями молоді пагони на деревах померзли – причиною стали нічні заморозки у першій половині травня, які, зокрема, спостерігалися у північних та центральних областях. Але більшість насаджень не постраждали, і бджолярі сподіваються отримати акацієвий мед.

Фахівці зазначають, що під час цвітіння акації частим явищем є дощі, і саме від них залежить продуктивність медозбору. Так, якщо опади незначні і припадають на другу половину дня та нічний час – це сприяє виділенню нектару акацією. Але якщо мають місце зливи чи затяжні дощі, що йдуть цілий день, – нектар вимивається з квіток, а бджоли не мають змоги вилітати з вуликів для його збирання. Тому наразі пасічники уважно слідкують за погодою.

Цвітіння акації продовжується зазвичай 2 тижні. Крім білої акації, в Україні також росте і жовта. Мед з обох видів акації традиційно вважається одним з найбільш цінних – він практично не кристалізується (залишається у рідкому стані протягом року і більше), має тонкий смак та аромат, має найменшу серед медів вірогідність спричинити алергію (тому його в першу чергу рекомендують дітям), а також вирізняється численними корисними властивостями. Також за акацієвий мед традиційно правлять найвищу ціну.

Джерело:

Аgronews

В Україні квітне біла акація: бджолярі гадають, чи буде мед