В центрі Хмельницького встановили 5 «сонячних» лавочок для підзарядки гаджетів

В центрі Хмельницького встановили 5 «сонячних» лавочок для підзарядки гаджетів Поштівка image 1
12 Грудня 2016, 15:22

В центрі Хмельницького встановили 5 лавочок з вбудованими сонячними панелями для підзарядки мобільних пристроїв.

У кожну лаву вмонтовано лише один USB-порт, а от кабель доведеться принести із собою.

Як зазначають ініціатори проекту, сонячні лавочки дозволять заряджати телефони та планшети навіть узимку. “Головне, аби фотоелементи були відкриті – без снігу та льоду», – пояснюють місцеві підприємці, які витратили на сонячні панелі 15,5 тисяч гривень.

Лавочки заряджають гаджети і при мінусовій температурі, однак фахівці радять не зловживати такою можливістю.

«Коли ви заряджаєте пристрій на холоді, батареї доводиться працювати більше, – пояснює продавець-консультант у “Технопросторі” Андрій Крижанівський. – Якщо ж ви згодом заходите в тепле приміщення, то на батареї починає накопичуватись конденсат – і при користуванні гаджетом може навіть статись коротке замикання».

За мінусової температури акумулятор заряджається нерівномірно, підкреслює продавець-консультант у магазині “Жук” Владислав Шимонюк. «На холоді уповільнюються всі реакції пристрою, нерівномірно йде потік електронів, тому частина акумулятора заряджається більше, частина менше, – зауважує фахівець. – Як результат, швидше зношується батарея».

5 «сонячних» лавочок

На додачу, швидкі зарядки створюють навантаження на батарею, наголошує майстер у магазині “123.km” Сергій Абрамов. «Краще заряджати мобільні гаджети у теплі з оригінальним пристроєм від розетки, – радить фахівець. – Швидкі зарядки йдуть на 2 ампери, а більшість телефонів все ж таки одноамперні і їхні батареї не можуть добре сприймати заряд такої ємності».

Джерело:

Ecotown

В центрі Хмельницького встановили 5 «сонячних» лавочок для підзарядки гаджетів