В Парижі на маршрут вийшли перші безпілотні електроавтобуси

27 Січня 2017, 17:59

Днями в столиці Франції в якості експерименту запустили два безпілотних міні-автобуси з електричними двигунами.

Якщо проект виявиться успішним, вже через три місяці паризька влада обіцяє розвивати такий транспорт.

Електроавтобуси рухаються коротким маршрутом між Ліонським вокзалом і вокзалом Аустерлітц в 13-му окрузі Парижа. На дорозі для них виділена спеціальна лінія, де не їздить інший транспорт. Щоб запобігти зіткненню електроавтобуси оснащені далекомірами і численними камерами, встановленими по всьому периметру.

Кожен такий автобус вміщує 12 пасажирів і ззовні нагадує велику скриню на колесах – прибувши до місця призначення, він може не розвертаючись, відразу ж рушити назад, подібно вагону фунікулера.

Заступник мера Парижа Жан-Луї Міссік вважає, що безпілотні транспортні засоби скоро спричинять революцію в світі міського транспорту і повністю змінять життя людей у ​​великих містах. В майбутньому в столиці Франції планують замінити електроавтобусами приміські потяги.

Зараз створенням безпілотних автівок займаються німецькі компанії BMW і Volkswagen, американські General Motors і Tesla, а також корейська KIA. Розробляють безпілотні машини й великі IT-компанії (Apple і Google), а також деякі сервіси таксі, в тому числі Uber.

Джерело:

Ecotown