В Одесі викрито агентурну мережу РФ: затримано дев’ять осіб

22 Березня 2017, 16:03

У СБУ і військовій контррозвідці заявили про затримання в Одесі членів російської резидентурної мережі.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Як заявляють в контррозвідці, керівником і координатором групи була громадянка України. Вона проходила підготовку в тимчасово окупованому Криму, брала участь в подіях на Куликовому полі 2 травня 2014 року.

“Під час передачі важливої ​​документації було здійснено затримання всіх чинних членів групи в Одесі”, – додав начальник військової контррозвідки СБУ Левченко.

У СБУ наголосили, що всього затримано дев’ятьох членів групи. Затримання провели 19 березня. Чотирьом з них обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, інші перебувають під контролем СБУ.

“Нам відомо, що у всіх є паспорти України. Нам поки невідомо, чи є у них паспорти інших країн”, – заявив глава апарату СБУ Олександр Ткачук.

Також він повідомив, що метою мережі було проникнення на об’єкти критичної інфраструктури південних областей та на військові об’єкти. Агенти повинні були отримувати інформацію з обмеженим доступом, в тому числі про дислокацію і переміщення військових частин.

“Другим завданням, яке було відпрацьовано кураторами з Генштабу РФ, повинні були стати диверсії і теракти проти громадян України в південних областях”, – зазначив Ткачук.

За словами Левченка, передачі інформації вдалося запобігти. Він також зазначив, що мережа діяла не тільки в південних областях, а й у районі проведення АТО. До складу мережі входили військовослужбовці – як чинні, так і звільнені в запас.

Крім цього, під час обшуку було знайдено список семи проукраїнських активістів півдня України. “Їх прізвища ми не розголошуємо, оскільки зловмисникам вдалося встановити місця проживання цих людей і маршрути їх пересування”, – зазначив представник СБУ.

Нагадаємо, раніше в СБУ заявляли про викриття 10 адміністраторів антиукраїнських угруповань в соціальних мережах, які координувалися російськими спецслужбами.

Джерело:

ЛІГА.net, Корреспондент.net