В областях України почали працювати групи контролю за підвищенням “мінімалки”

27 Січня 2017, 10:46

Міжвідомчі робочі групи із забезпечення підвищення мінімальної зарплати вже працюють у кожній області.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, передає прес-центр Кабміну.

Головне їхнє завдання – реагувати на скарги співробітників підприємств на своє керівництво. До складу груп увійшли місцеві чиновники: заступники глав ОДА, представники місцевих департаментів освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери, територіальних підрозділів Пенсійного фонду, податкової, Державної служби праці.

Скарги щодо керівників підприємств, будуть приймати за телефоном “гарячої лінії”15-45.

Також, за дорученням Розенка, Державна служба з питань праці до наступного засідання уряду завершить підготовку порядку проведення перевірок підприємств щодо виконання ними рішень уряду про підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн.

За словами Розенка, документ також повинен передбачати механізми запобігання корупційним діям з боку інспекторів Держпраці під час проведення перевірок.

“Перевірки не можуть стати інструментом тиску на добросовісних керівників підприємств, а документ, який має бути представлений вже на найближчому засіданні уряду, повинен містити запобіжники від проявів корупції з боку самих інспекторів”, – наголосив Розенко.

Нагадаємо, 10 січня Розенко анонсував, що у кожній з українських областей має працювати міжвідомча робоча група з моніторингу виконання рішення уряду про підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 грн та реагування на скарги громадян щодо порушення керівниками підприємств їхніх трудових прав.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв “з інтелектом” карати роботодавців, які не платитимуть “мінімалку”.

Джерело:

espreso.tv