В Італії збираються провести операцію з пересадки голови

В Італії збираються провести операцію з пересадки голови Поштівка
4 Серпня 2016, 13:37

У грудні 2017 року італійський хірург Серджіо Канаверо, якого називають «доктором Франкенштейном», проведе першу в історії операцію з пересадки голови пацієнта, пише The Daily Mail, передає «Главком».

Його пацієнт – 31-річний невиліковно хворий росіянин Валерій Спиридонов, який страждає м’язовою дистрофією та прикутий до інвалідного візка. «Точна дата операції та місце її проведення поки не вибрані, але перша в світі пересадка голови планується на грудень 2017 року», – йдеться в статті.

Спиридонов добровільно зголосився стати піддослідним, наголошує газета. Росіянин хворий на синдром Верднига-Гофмана. Таким хворим важко рухатися, дихати і робити ковтальні рухи. «Стан Спиридонова погіршується з кожним днем, і він раніше повідомляв, що хоче скористатися шансом отримати нове тіло перш, ніж хвороба його вб’є», – йдеться в статті.

Газета описує запланований перебіг операції: «Буде використано тіло якогось донора, у якого буде зафіксована смерть мозку, але не виявлено серйозних захворювань. Операція триватиме 36 годин, вона може бути проведена лише в одній з найбільш передових операційних світу… Канаверо запевняє, що всі необхідні методи вже розроблені». «Необхідно одночасно відрізати голови донора і пацієнта від їх спинного мозку, діючи гострим скальпелем», – пише видання. Потім голову пацієнта прикріплять до донорського тіла. За допомогою поліетіленглюколя (Канаверо називає його своїм «чарівним інгредієнтом») закінчення спинного мозку немов би склеять.

«М’язи і кровоносні судини зшиють, а потім пацієнта на чотири тижні введуть в штучну кому, щоб він не ворушився, поки голова не зростеться з тілом», – йдеться в статті.

Критики кажуть, що Канаверо згладжує реальні складнощі операції, і називають його плани «суцільною фантазією». Але в разі успіху операція дасть надію інвалідам.