В Іспанії затримано 11 українських моряків за перевезення наркотиків джихадистам

В Іспанії затримано 11 українських моряків за перевезення наркотиків джихадистам Поштівка
12 Жовтня 2016, 11:33

Одинадцять уродженців України, члени команди вантажного судна Marti N., що під прапором Панами вийшло 23 вересня з іспанського порту Альмерія в напрямку Лівії, перебувають під слідством в іспанській в’язниці. Як інформує Deutsche Welle, про це повідомив у вівторок, 11 жовтня, на прес-конференції в Мадриді підполковник Цивільної гвардії (жандармерії) Хав’єр Рохеро. За його словами, “українці причетні до діяльності мережі”, яка займається постачанням зброї і наркотиків терористам в Іраку та Лівії.

На запитання кореспондента DW, чи є українці джихадистами, підполковник відповів, що за наявними у слідства даними, “вони такими не є і були найняті мережею лише для транспортування марокканського гашишу – близько 20 тон – лівійським терористам”. Надалі наркотик мав реалізовуватися в європейських країнах, а гроші – піти серед іншого на потреби джихаду.

Судно Marti N. було захоплене спецназом Цивільної гвардії днями в Західному Середземномор’ї. Точну дату офіцер назвати відмовився. За участь в наркоторгівлі морякам загрожує до 10 років тюремного ув’язнення. Однак, за словами Рохеро, термін можуть збільшити, “якщо суд врахує таку обтяжуючу обставину, як співпраця з терористами”. Хоча не виключено, що “заарештовані могли і не знати, кому призначався вантаж”, додав Рохеро.

Арешт українців був проведений в рамках великомасштабної поліцейської операції, в якій беруть участь, окрім Іспанії, також Франція, Італія і Греція. Завдання – зруйнувати канали постачання і фінансування терористів.

В ході операції, що проводиться з початку 2015 року, в водах Середземномор’я було перехоплено п’ять кораблів з гашишем і два – зі зброєю. Конфісковано 100 тон зілля, понад 11 тисяч одиниць стрілецької зброї і 10 тон вибухівки. Заарештовано 109 осіб. Вважається, що злочинною мережею керують громадяни Сирії. Діють вони на території Туреччини, де, зокрема, і фрахтують судна, зазначив Хав’єр Рохеро.

В Іспанії затримано 11 українських моряків за перевезення наркотиків джихадистам