В інституті електрозварювання ім. Патона в Києві виявили незаконну Bitcoin-ферму

Bitcoin-ферма
10 Серпня 2017, 16:38

На одному з об’єктів інституту електрозварювання ім.Патона СБУ і Нацполіція виявили незаконну фабрику Bitcoin

Слідчі Святошинського управління поліції і Служби безпеки України (СБУ) виявили “на території ДП Лікувально-оздоровчий ІЕЗ ім. Патона 200 одиниць комп’ютерного обладнання для генерації криптовалюти Bitcoin”, які, на думку слідства, працювали з порушенням законодавства України. Про це повідомляється в постанові Святошинського районного суду міста Києва.

В ході досудового розслідування встановлено, що кілька осіб за попередньою змовою, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, вирішили здійснити підробку банківських документів. Слідчий зазначив, що для реалізації злочинного наміру в непрацюючому басейні були розміщені 200 одиниць комп’ютерного обладнання, так звані, “майнери”. При цьому ніяких договорів не було укладено, бо згаданій вище групі сприяли посадові особи лікувально-відновлювального центру.

Надалі, зазначає слідство, частина згенерованої валюти з використанням гаманців електронних платіжних систем конвертується і перекладається на банківські рахунки підприємств з ознаками фіктивності. З них зазначені кошти перераховуються на карткові рахунки зловмисниками і переводяться в готівку.

У постанові суду йдеться, що в ході досудового розслідування встановлено, що кілька осіб за попередньою змовою, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, вирішили здійснити підробку банківських документів. Слідчі відзначають, що випуск і обіг грошових сурогатів криптовалюта Bitcoin на території України заборонені згідно ч. 2 ст. 32 Закону України “Про Національний банк України”. У документі також наголошується, що ц і процеси порушують вимоги Законів України “Про Національний банк України”, “Про банки і банківську діяльність”, статті 9 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”, згідно з якою платіжні організації платіжних систем, учасники платіжних систем та оператори послуг платіжної інфраструктури мають право здійснювати діяльність в Україні тільки після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до Реєстру. Порядок такої реєстрації визначено “Положенням про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури”, затвердженим постановою Правління НБУ від 04.02.2014 № 43.

Суд дозволив Нацполіціі провести огляд за адресою басейну Лікувально-відновлювального центру ІЕЗ ім. Патона з метою розшуку і вилучення речей та документів, пов’язаних з генерацією Bitcoin.

Нагадаємо, згідно із законодавством Bitcoin не може використовуватися в Україні як засіб платежу, проте переводити криптовалюту в гривню і навпаки не заборонено. Так, в Одесі в травні запрацював перший в Україні Bitcoin-банкомат.

При цьому питання легалізації електронних платіжних засобів стоїть в країні досить гостро. Наприклад, відсутність законодавчої бази унеможливлює роботу PayPal в Україні.