В Індії  виробляють чорнило з вихлопних газів

В Індії  виробляють чорнило з вихлопних газів Поштівка
22 Серпня 2016, 15:09

Індійський стартап Graviky Labs заявив про створення «перших чорнила з забруднень повітря». Система складається з модуля, який кріпиться до вихлопної труби автомобіля і вловлює крихітні (до 2,5 мкм діаметром) частки сажі, що залишаються через неповне згоряння палива. Це – майже чистий вуглець, який в ході нескладного технологічного процесу перетворюється в чорнило для спеціально розроблених в Graviky Labs ручок Air-Ink, повідомляє “Новий регіон 2“.

За словами творців, в кожній ручці міститься 30 мл чорнила, які видобуваються з сажі, викинутої автомобілем за 30-50 хвилин роботи. «Залежно від двигуна та інших факторів, до 80-90% твердих частинок, що виробляються автомобілем, – це вуглець, – підкреслюють розробники. – Саме це нам і потрібно». За їхнім твердженням, в ході отримання чорнила з сажі, з них видаляються інші шкідливі компоненти, включаючи важкі метали. На жаль, процес патентування та сертифікації ще не закінчений, так що деталі технології автори не розголошують.

Зате вони вже знайшли спонсора, яким став виробник популярного в Південно-Східній Азії пива Tiger. За допомогою в просуванні своєї продукції Graviky Labs звернулися до графіті-художникам, які за допомогою такого чорнила прикрасили одну з стін Гонконгу. «Забруднення, які могли осісти в легенях мільйонів людей, стали витвором мистецтва», – коментує роботу веб-сайт розробників.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!