В електронних цигарках знайдені два типи канцерогенів

В електронних цигарках знайдені два типи канцерогенів Поштівка image 2
29 Липня 2016, 13:30

Дослідники з Національної лабораторії Лоренса в Берклі (США) виділили понад 30 шкідливих хімічних речовин у парах електронних сигарет, у тому числі два ймовірних канцерогени.

У новому дослідженні науковці пояснили, що термічний розклад пропиленгліколя та гліцерину – двох основних розчинників у рідинах електронних сигарет – виробляють цілий ряд токсичних хімічних речовин. Зокрема, до них відносяться оксид пропілену й гліколю, що викликають рак.

Дослідники також виявили, що рівень викидів різних хімічних речовин залежать від тепла, типу електронної сигарети, а також від віку пристрою. Чим сильніше нагрівається сигарета, тим більше хімікатів вона виробляє. Крім того, дослідники виявили, що пристрої тільки з однією нагрівальною спіраллю виділяють більше хімічних речовин, ніж їхні аналоги з двома спіралями.

Згідно з фахівцями, низький рівень хімічних речовин у парах електронних сигарет не робить їх безпечними. Одна звичайна сигарета виділяє від 400 до 650 мкг акролеїну (подразник легенів і слизової очей), в той час як електронна за 20 затягувань виділяє від 90 до 100 мкг.

bublbe.com