В Австралії заборонять іноземне фінансування політиків

В Австралії заборонять іноземне фінансування політиків ПоштівкаВ Австралії хочуть заборонити іноземну спонсорську допомогу для політиків
6 Вересня 2016, 13:28

Політики коаліційного Ліберально-національного уряду і опозиційної Лейбористської партії Австралії обмінялися публічними звинуваченнями щодо протекціонізму через отримання спонсорської допомоги з Китаю, повідомляє “Телеграф“.

З 2013 по 2015 рік китайські компанії і асоціації надали 5,5 млн австралійських доларів (близько 4,1 мільйона доларів США) у вигляді спонсорської допомоги австралійським політикам.

На тлі недавньої критики Прем’єр-міністром Австралії Малколмом Тернбуллом опозиційного сенатора Дена Дастіарі, який в минулому році перевищив оплачувані державою транспортні витрати і добові витрати на відрядження до Китаю, а перевитрати оплатив приватний китайський інститут в Сіднеї, лейбористи звинуватили міністра закордонних справ Австралії Джулі Бішоп в прийнятті дорогих подарунків, авіаквитків і проживання від китайської компанії із Західної Австралії під час саміту G20.

“Пані Бішоп не якийсь молодший сенатор – вона є міністром закордонних справ, заступником лідера країни і депутатом Ліберальної партії… Прийшов час, містеру Тернбуллу або замовкнути або підтримати заклик лейбористів до заборони іноземної спонсорської допомоги”, – заявив тіньовий міністр Стівен Конрой .

Заклик до зміни національного законодавства в сфері іноземної спонсорської допомоги підтримує і Партія зелених Австралії.

В Австралії заборонять іноземне фінансування політиків