Умови для появи нових живих організмів міг спричинити астероїд

Умови для появи нових живих організмів міг спричинити астероїд Поштівка
18 Листопада 2016, 15:11

Вчені вивчили кратер Чисклуб, який виник після падіння на Землю великого астероїда, і встановили, що він став місцем проживання численних живих організмів, повідомляє EurekAlert!.

Кратер був утворений приблизно 65 мільйонів років тому через зіткнення великого космічного об’єкта з Землею. Падіння астероїда призвело до зникнення 75% живих істот на Землі, в тому числі, і динозаврів. У рамках дослідження вчені провели аналіз 365 кернів з внутрішньої частини кратера, для чого їм довелося пробурити 506 – 1335 метрів породи під морським дном.

Вчені встановили, що падіння астероїда зробило породи, які знаходилися в місці удару, більш пористими і менш щільними. Подібні породи створили умови для розвитку найпростіших живих організмів. Дослідники підкреслюють, що молода Земля також піддавалася бомбардуванню астероїдами, що могло створити умови для появи життя на ній.

“Важко повірити, що сили, які знищили динозаврів, зіграли роль, в ранній історії Землі, в забезпеченні умов для появи життя на планеті. Ми сподіваємося, що подальше вивчення керна дозволить нам зрозуміти механізми зародження життя у подібних підземних умовах”, – заявила одна з авторів дослідження Джоанна Морган. Раніше вчені заявили про те, що потенційно небезпечні для Землі астероїди залишаються невидимими для наземних телескопів. До своїх висновків дослідники прийшли, проаналізувавши дані виявлень навколоземних об’єктів кількома обсерваторіями.

Джерело:

DT.UA

Умови для появи нових живих організмів міг спричинити астероїд