“Укрпошта” зібралася різко підвищити тарифи на доставку газет та листів

укрпошта, Poshta, доставка періодики, gazeta
17 Лютого 2017, 21:31

Держпідприємство поштового зв’язку “Укрпошта” ініціює підвищення тарифів на доставку друкованих видань на 53,8% для регіональних і на 65,5% для загальнодержавних видань.

Про це йдеться в презентації “Укрпошти”, представленої на нараді з видавцями друкованих ЗМІ в п’ятницю.

Генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський зазначив, що зараз підприємство доставляє друковані видання за збитковою ціною.

“За 5 років роботи ми субсидували періодичні видання на суму 500 млн гривень. Це дельта між собівартістю і тим, що ми отримуємо за доставку”, – зазначив Смілянський. За його словами, підписна кампанія зараз нібито завдає Укрпошті збитків.

“Загалом наша передплатна кампанія з 2016 на 2017 рік зараз “тягне” на 149 млн гривень збитків для “Укрпошти”. Ті тарифи, які ми пропонуємо, дозволяють компенсувати з цих 149 млн приблизно 50 млн. Тобто 100 млн гривень збитків “залишаються на грудях” “Укрпошти”, – заявив перший заступник директора “Укрпошти” з фінансових питань Олександр Чернявський.

Він зазначив, що ці пропозиції щодо тарифів вже в понеділок, 20 лютого, будуть представлені на розгляд Міністерства інфраструктури.

Тарифи пропонуються видавцям для передплатної кампанії на друге півріччя 2017 року, що стартує в квітні.

Чернявський додав, що також планується підвищення тарифів і на універсальні поштові послуги (відправлення кореспонденції і листів) в середньому на 67,7%, і це підвищення також вже розглядається Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Раніше повідомлялося що “Укрпошта” заблокувала розрахунки за передплату на місцеві та національні видання на 2017 рік і станом на 8 лютого заборгованість перед редакціями газет становила 265 млн.грн. або 46% від загального обсягу передплати.

Попереднє підвищення тарифів на доставку преси відбулося у серпні 2015 року, тоді заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер обґрунтував зростання тарифів тим, що «видання газет і журналів давно втратило свою соціальну функцію і є видом підприємницької діяльності, а їх власники зацікавлені в отриманні максимального прибутку».

Довідка
Місячний оклад (без надбавок та премій) генерального директора Укрпошти громадянина США Ігоря Смілянського складає 333400 грн, оклади його заступників складають від 150 до 300 тисяч грн. За ІІ півріччя 2016 року штат генеральної дирекції УДППЗ “Укрпошта” збільшився з 360 до 660 осіб, а місячний фонд основної заработної плати зріс з 2 до 15 млн грн. Середня заробітна плата на підприємстві на кінець 2016 р. складала 2700 грн. Всього на підприємстві працює близько 76 тис. працівників, з яких 32 тис листонош та 12 тис. операторів. У ІІІ та VI кварталах 2016 р. “Укрпошта” працювала із збитками.