Укрпошта продає ковбасу з майбутнього

Укрпошта продає ковбасу з майбутнього Поштівка
13 Грудня 2016, 15:25

У західних областях України через відділення “Укрпошти” продається ковбасна продукція з порушенням вимог санітарного законодавства і з нереальною датою виготовлення.

Про це повідомляє інтернет-сайт SKELET-info

Одна з листонош, прислала фото, на якому видно, що датою виготовлення сосисок вказане 30 грудня 2016 року. Ці сосиски були надані листоношам для реалізації 6 грудня 2016 року. Поштар-реалізатор розповів, що люди скаржаться на якість цих сосисок через те що «при варінні вони збільшуються в 2 рази». Тому збувати їх дуже важко – їх не хочуть брати навіть пенсіонери, які зазвичай не часто відмовляють поштаркам. Втім, листоноші розуміють, що порушують санітарні вимоги і бояться за здоров’я людей, але не хочуть їх потруїти.

Укрпошта організувала роздрібну торгівлю продовольчими та непродовольчими товарами, здебільшого у сільській місцевості, через своїх листонош. Така діяльність ніяким чином не відповідає санітарним вимогам і відбувається з порушенням закону «Про захист прав споживачів», а також  і створює нездорову конкуренцію у селах, адже сільські крамниці мають дотримуватися вимог законодавства.

Листоноші, які продають харчові продукти, працюють без проходження обов’язкового медичного огляду та не мають санітарних книжок. Крім того, в них зазвичай відсутні і будь-які документи, які свідчать про якість цієї продукції та її безпеку для споживача. Різні види продуктів знаходяться не завжди в чистих термосумках, іноді й не в термосумках, а у значної кількості відділень поштового зв’язку немає умов для їх безпечного зберігання.

Автомобілі Укрпошти не обладнані ізотермічними кузовами для перевезення ковбасної продукції, яка в непридатних умовах швидко псується.

Договори комісії на поставку ковбаси укладаються в Києві, вона надходить на обласні дирекції, які розподіляють її по Центрах та відділеннях поштового зв’язку. Товари надходять оцінені, в упаковках та з накладною. Комісія Укрпошти на копчені ковбасні вироби складає 27%, на варені 22%.

В грудні всім обласним дирекціям Укрпошти вдвічі збільшили план продажу продуктів та товарів широкого вжитку. Відповідно його збільшили листоношам. У разі його невиконання, листоношам зменшуватимуть коефіцієнт ставки. Сьогодні, через значне падіння обсягів поштових відправлень, листоноші у селах працюють неповний робочий день, на зарплату 0,3-0,8 від мінімальної заробітної плати.  Жінки не бажають за таку заробітну платню таскати важкі термосумки з харчами та іншу продукцію, проте їм погрожують звільненням.

Середня зарплата в Укрпошті – 2400 гривень. Зарплата генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського – 333400 грн, зарплати його заступників знаходяться в діапазоні від 150 до 300 тисяч грн. Листоноша, яка надала інформацію про сосиски майбутнього виготовлення, висловила побажання дізнатися в гендиректора «Укрпошти», скільки вона має перетаскати сумок з ковбасою, щоб забезпечити йому таку зарплату.

На фото з сосисками можна побачити логотип луцького підприємства “Забіяка”, яке три роки тому звинуватили у використанні туалетного паперу для виготовлення ковбаси. Так, батон їх ковбаси з папером потрапив на стіл до звичайної родини, – про це йшлося в сюжеті програми “Територія обману”. В цій програмі технолог “Забіяки” повідомив, що існують більш дешевші методи для здешевлення ковбас, ніж додавання туалетного паперу. Так, наприклад, целюлоза, з якої і роблять туалетний папір, цілком може стати компонентом будь-якої ковбаси.

У жовтні Ігор Смілянський повідомив, що бабусі зможуть замовляти собі їжу за каталогом Укрпошти. «Як це буде працювати? Бабуся приходить на пошту, гортає сторінки каталогу, і вибирає конкретні продукти. А ми доставляємо», – розповів гендиректор «Укрпошти».