“Укрпошта” не перераховує кошти за передплату газет, – НСЖУ

укрпошта, Poshta, доставка періодики, gazeta
24 Січня 2017, 13:29

“Укрпоштою” заблоковано розрахунки за передплату на місцеві та національні видання на 2017 рік.

Про це повідомили в прес-службі Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Згідно з інформацією редакцій, станом на 16 січня “Укрпоштою” не перераховано понад 300 млн гривень за прийняту підписку. Відповідно, існує загроза зриву стабільного виходу багатьох видань, особливо в регіонах.

У свою чергу НСЖУ направила гендиректору “Укрпошти” Ігорю Смілянському вимогу розблокувати розрахунки з редакціями газет.

“Але ми зараз можемо тільки говорити про демонстрацію монополізму “Укрпошти”. Гроші за прийняту підписку централізуються в Києві, редакції змушують укладати угоди з неоперативними термінами розрахунків, які потім все одно зриваються. До всього, керівництво “Укрпошти” ініціює нове різке підвищення тарифів на доставку преси”, – заявив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.

Також НСЖУ направила запит в “Укрпошту” щодо результатів підписки на 2017 рік на національні і місцеві видання, а також запропонувала відмовитися від 40-відсоткового підвищення тарифів на доставку періодики, а розглянути варіант перегляду поштових тарифів на індекс інфляції.

Довідка “Поштівки”:
Місячний оклад (без надбавок та премій) генерального директора Укрпошти громадянина США Ігоря Смілянського складає 333400 грн, оклади його заступників складають від 150 до 300 тисяч грн. За ІІ півріччя 2016 року штат генеральної дирекції УДППЗ “Укрпошта” збільшився з 360 до 660 осіб, а місячний фонд основної заработної плати зріс з 2 до 15 млн грн. Середня заробітна плата на підприємстві складає 2800 грн. “Укрпошта” завершила ІІІ квартал 2016 р. із збитком 11,8 млн. грн.

Джерело:

112