Укренерго повністю зупинила постачання електрики “ЛНР”

25 Квітня 2017, 12:41

Україна припинила енергопостачання неконтрольованої частини Луганщини.

Про це повідомив в.о. голови державної компанії “Укренерго” Всеволод Ковальчук.

“Цієї ночі повністю припинено енергопостачання тимчасово неконтрольованих територій Луганської області”, – написав він в Facebook.

Кабмін ухвалив постанову, яка зобов’язувала регіональну компанію “Луганське енергетичне об’єднання” постачати електроенергію на неконтрольовану територію Луганської області незалежно від оплати. При цьому компанія вже неодноразово повідомляла про велику заборгованість з боку споживачів із зони АТО.

20 квітня гендиректор “Луганського енергетичного об’єднання” Володимир Грицай заявив, що поставки електроенергії у так звану “ЛНР” мають повністю зупинити з 25 квітня.

Луганськ у темряві

Напередодні ввечері мешканці кількох районів Луганська поскаржилися на відсутність електропостачання.

За повідомленням інформаційного центру “ЛНР”, подачу електроенергії відновили в більшості районів міста менше ніж за годину після відмикання.

Крім того, керівництво невизнаної “ЛНР” заявило, що готове до аварійних ситуацій, пов’язаних з припиненням подачі електропостачання з боку України.

“Населення республіки на собі це сильно не відчує, систему енергопостачання республіки перебудують, електропостачання населення буде в повному обсязі”, – заявили в “ЛНР”.

Заборгованість “ЛНР” та “ДНР”

Як повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, заборгованість “Луганського енергетичного об’єднання” перед держпідприємством “Енергоринок” складає 5,2 млрд грн, а на Донеччині – 5,8 млрд грн.

“Цей борг розподілений умовно між контрольованою і неконтрольованою територією – приблизне співвідношення 50/50”, – сказав пан Тука в ефірі ICTV, повідомляє “Укрінформ”.

Пан Тука повідомив, що за останній період підприємства, які споживаються електроенергію на контрольованій території, платять 100%. Натомість підприємства, які споживають електроенергію на територіях “ЛНР” та “ДНР”, “продовжують розраховуватися на 0%”.

Він нагадав, що після того, як бойовики “віджали українські підприємства”, будь-які розрахунки за спожиту електроенергію на непідконтрольних територіях припинилися.

Електроенергія з Росії

За словами одного з керівників “ЛНР” Владислава Дейнега, після обмеження електропостачання з України, електрика в самопроголошені республіки постачається з Росії.

“Використовуються ті схеми розподілу, що використовувалися в 2014 році, коли подача електроенергії з України була неможлива в силу пошкодження розподільчих мереж” – цитує його “Інтерфакс”.

Він вважає, що питання про припинення Києвом електропостачання стане ключовим на переговорах контактної групи в Мінську 26 квітня.

В так званому “міністерстві промисловості і торгівлі ЛНР” повідомили, що частину промислових підприємств “республіки” можуть перевести на режим помірного споживання.

Джерело:

BBC Україна