Українцям назвали найшкідливіші для організму алкогольні напої

Жінки наздоганяють чоловіків за алкоголізмом Поштівка
18 Листопада 2017, 12:39

Вченими було проведено експеримент за участю близько 50 чоловіків різного віку, які пробували різні спиртні напої.

Дослідники виявили: смак пива, незалежно від рівня вмісту в ньому алкоголю, діє на організм як найсильніший “дофаміновий стимулятор”.

Після вживання цього напою в кров викидається найбільшу кількість дофаміну – нейромедіатора, званого також “гормоном задоволення”.

Саме сплеск дофаміну викликає у людей манію – вони починають тяжіти до того, що спонукає їх організм виробляти якомога більше дофаміну. Таким чином, згідно з отриманими даними, вживання пива може стати головним фактором алкоголізації людини.

“Це перший експеримент на людях, що показав, що смак алкогольного напою може викликати активність дофаміну в центрах мозку, що відповідають за відчуття нагороди і задоволення”, – зазначив провідний автор проекту Девід Кереку.

Але пиво – не єдиний алкогольний напій з великим потенціалом небезпеки. Вчені пояснили: чим більше в алкоголі супутніх хімічних сполук, тим він важче для переробки організмом.

Виходячи з цього, вони визначили ряд найбільш шкідливих і небажаних для вживання алкогольних продуктів – це, на їхню думку, банкові коктейлі, алкогольні коктейлі з великою кількістю інгредієнтів, шампанське, лікери.