- Поштівка - https://poshtivka.org -

Український торрент-трекер повідомив про закриття

Один з найбільших торрент-трекерів України torrents.net.ua заявив про своє закриття, повідомляється на сайті ресурсу.

В компанії не пояснюють причин закриття сайту і не повідомляють, чи продовжить він роботу найближчим часом. “На жаль, сайт не працює і якийсь час так і буде. Дуже неприємна ситуація для всіх нас, але ми сподіваємося на краще і передумови до цього є”, – зазначається на сайті.

16 листопада найбільший файлообмінний ресурс українського інтернету EX.UA повідомив про припинення своєї роботи. Як повідомляє адміністрація ресурсу, весь минулий рік на неї чинили тиск, в тому числі, шляхом прямих погроз і шантажу. У повідомленні вказується, EX.UA ідентифікує себе як національну файлове сховище і не розглядає можливості зміни доменної зони і території мовлення. Користувачів закликали вилучити файли зі своїх архівів найближчим часом.

Напередодні, 15 листопада, Киберполиция Національної поліції України припинила діяльність нелегального онлайн-кінотеатру fs.to за порушення авторського законодавства, повідомляється на сайті відомства.

«БітТооррент» (BitTorrent) — відкритий протокол обміну інформацією у мережах типу peer-to-peer. Протокол розробляли таким чином, аби обмін файлами великих розмірів у мережі був полегшений для її учасників. Один із принципів роботи протоколу BitTorrent такий: навантаження на учасника що розповсюджує деякий файл зменшується, завдяки тому що клієнти, які його скачують починають обмінюватися даними між собою одразу, навіть поки файл повністю не скачано. Таким чином, клієнти які скачали певну частину великого файлу одразу можуть бути джерелами його розповсюдження.

Для отримання інформації про розповсюджувачів деякого файлу, клієнт може звернутися до так званих трекерів — спеціалізованих серверів, які працюють по HTTP протоколу. Трекер використовується для того, щоб клієнти могли знайти один одного та необхідні файли, причому самі файли на сервері не зберігаються.

Джерело:

Дзеркало тижня Україна, Вікіпедія