Український режисер Марися Нікітюк отримала нагороду за кращий сценарій в Каннах

Український режисер Марися Нікітюк отримала нагороду за кращий сценарій в Каннах ПоштівкаМарися Нікітюк отримує нагороду. Фото - Facebook.com
18 Травня 2016, 15:46

Переможцем церемонії 10 сесії ScripTeast Award, що проводилась під час Каннського фестивалю, став сценарій Марисі Нікітюк «Коли падають дерева». Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив продюсер картини Ігор Савиченко.

Цьогоріч вже вдесяте під час Каннського кінофестивалю було представлено нагороду ScripTeast імені Кшиштофа Кешльовського за найкращий сценарій з Центральної та Східної Європи, написаний та розроблений в межах сценарної програми Незалежної Кінофундації.

У програмі взяли участь 11 проектів з 7 країн Центральної та Східної Європи, а саме проекти з Польщі, Румунії. Литви, Болгарії, Словаччини, Грузії та України. За результатами попередніх програм було створено 18 фільмів і ще 12 наразі запущено у виробництво.

За рішенням консультативної ради, нагороду отримав сценарій “Коли падають дерева” Марисі Нікітюк з України.

Консультативна рада так пояснила своє рішення: “Цьогорічна нагорода імені Кшиштофа Кешльовського ScripTeast присуджується сценарію з неймовірним кінематографічним потенціалом. П’янке суцвіття персонажів та наративів, зіткане, щоб створити надзвичайний світ — водночас страшний, чарівний, чуттєвий та захопливий, і завжди дуже справжній. Письменницька уява блискуче грає на сторінках сценарію і ми з нетерпінням чекаємо екранного втілення цього авторського бачення. ”

Окрім почесної відзнаки, сценарій Марисі Нікітюк “Коли падають дерева” також отримав 10 000 євро на подальше виробництво фільму.

“Це дуже радісна подія особисто для мене і для проекту фільму загалом. Хоча це і велика відповідальність. Україна вперше взяла участь в програмі ScripTeast, і перемога мого сценарію, я сподіваюсь, розпочала гарну традицію для українських авторів та режисерів”, – сказала Марися Нікітюк на врученні нагороди.

Роботою над фільмом займається компанія Директорія Кіно, продюсер Ігор Савиченко, початок зйомок заплановано вже на серпень 2016 року. Український глядач зможе побачити стрічку вже 2017 року.