Українські виробники фактично відмовилися від виготовлення якісної продукції – точка зору

Споживчі настрої
12 Серпня 2017, 09:57

Все більше порядних виробників харчової продукції користуються дешевими замінниками певних інгредієнтів аби вижити і скоротити вартість кінцевого продукту.

Таку думку висловив директор Української Асоціації торгівельних мереж Олексій Дорошенко в інтерв’ю «Правді».

За його словами, виробники, які намагалися останніми роками виробляти якісну продукцію, відмовилися від цього, бо конкуренти, які використовували дешевші замінники певних інгредієнтів, але не говорили про це споживачу, мали зростання продажів.

Дорошенко зазначає, що про якість харчів зараз вже не йдеться, часто вона така ж, як і на ринках.

В магазинах краще за рахунок того, що є певна система якості, яку однозначно вимагають. Хоча, якщо ми говоримо про те, що реально є в складі продуктів, які виробляються, то про це не знає ніхто. Дослідження не проводяться. Самі магазини, як правило, їх не роблять. Знаю пару торгівельних мереж, які насправді намагаються перевірити якість, інспектуючи виробництво, але це не системо», – уточнює він.

Експерт додає, що така ситуація являється наслідком кризи. Виробники здешевлюють продукцію із-за того, що споживачі прагнуть купувати товари з низькою ціною.

Пояснення, що певна продукція дорожча, бо містить якісь корисні речі – не працює. Виробники працюють на тих стимулах, які зараз важливі для людей. А це гроші – купити найдешевше. В результаті якість впала дуже сильно. Люди часто оцінюють продукт за критерієм смачно або ні, але це не про якість, це про смакові властивості», – відмічає генеральний директор Асоціації.

За його словами, українські виробники у питаннях якості думають так: воно не шкідливе, бо не приводить одразу до смерті.

Торгівельні мережі могли б самі перевіряти якісні показники, але вони цього здебільшого не роблять, бо дослідження – це великі кошти і їх потрібно закладати у вартість продукції. Відповідно, якщо ставити маржу на рівні з іншими операторами, то зароблятимуть менше. Наприклад, молоко можемо перевірити на вміст до 100 антибіотиків. Аналіз на виявлення  одного антибіотику буде коштувати від 1200 до 2500 тис гривень. Перевірка тільки однієї позиції в лініцій може обійтися до 100 тис гривень. А потрібно й інші молочні продукти перевіряти. Зараз перевіряються базові норми, такі як строк придатності», – підсумував Олексій Дорошенко.

Українські виробники фактично відмовилися від виготовлення якісної продукції – точка зору