Українські чиновники допомагали Клінтон у боротьбі з Трампом – ЗМІ

Адміністрація президента Петра Порошенка, разом із посольством України в Вашингтоні, наполягає на тому, що Україна була нейтральною в американській президентській гонці.
12 Січня 2017, 09:52

Росія виявилася не єдиною пострадянською країною, яка впливала на президентські вибори в США

Згідно з розслідуванням Politico, українські чиновники допомагали Гілларі Клінтон підірвати позиції Трампа.

За даними журналістів, Київ допомагав у розслідуванні зв’язків новообраного президента і його оточення з Кремлем. Зокрема, член Демократичної партії з українським корінням Александра Чалупа, що має тісний зв’язок з діаспорою, зустрічалася з високопоставленими чиновниками в посольстві України у Вашингтоні. Її робота була зосереджена на Полові Манафорті – колишньому менеджерові кампанії Трампа і екс-радника побіжного президента Віктора Януковича.

«Українські зусилля вплинули на гонку, допомагаючи відставці Манафорта і просування тези про те, що штаб Трампа був глибоко пов’язаний з ворогом України – Росією. Але вони були набагато менш узгодженими або централізованими, ніж можливе хакерство і публікація листування демократів Росією», – пише видання.

Посилаючись на аналітиків, газета зазначає, що причин меншого успіху України в порівнянні з РФ, було кілька: корупція, роз’єднаність, економічна боротьба і конфлікт з Росією.

Хоча адміністрація Петра Порошенка і українське посольство наполягає на нейтральності, Politico знайшло докази їх причетності до виборів у США, хоча дипломатичний протокол забороняє таку поведінку.

Колишній працівник Держдепартаменту і Ради нацбезпеки за Джорджа Буша, нині співробітник аналітичного центру Atlantic Council Девід Меркель, який спостерігав вибори в Україні з 1993 року, зазначив у цьому якусь іронію, оскільки останні українські вибори були під пильною увагою Вашингтона і Москви. А тепер вибори в США стали місцем битви Києва і Москви, додав він.

Александра Чалупа (Alexandra Chalupa)

Повертаючись до Чалупи, якій Демпартія платила як консультанту, видання повідомляє, що вона створила мережу джерел у Києві і Вашингтоні, включаючи журналістів-розслідувачів, чиновників і розвідників з приватних компаній.

Отримані дані вона передавала офіційним особам Комітету Демократичної партії. В одному інтерв’ю вона розповіла, що Манафорт був «політичним мозком Путіна для маніпуляцій в політиці і на виборах США».

За словами джерел, в березні 2016 року вона зустрічалася в українському посольстві з послом Валерієм Чалим і одним з його головних помічників Оксаною Шуляр. Під час зустрічі йшлося про Манафорта, при цьому український дипломат Чалий сказав, що Манафорт знаходився в полі його зору, але він не був особливо стурбований його зв’язками з Трампом, адже він не вірив, що в Трампа є багато шансів на перемогу в номінації  від Республиканської партії, не кажучи вже про президентські вибори.

Українсько-американський агент, який консультував Національний комітет Демократичної партії, зустрівся з дипломатами в посольстві України у Вашингтоні в спробі викрити зв’язок між Трампом, головним помічником кампанії Полом Манафортом (на фото) і Росією.

За словами співробітника з політичних питань в українському посольстві Андрія Теліженко, Шуляр надала йому доручення допомагати Чалупі в розслідуванні зв’язків Трампа і Манафорта з Росією.

Також Чалупа в цьому напрямку працювала безпосередньо з журналістами, серед яких, наприклад, був і колишній журналіст, депутат від БПП Сергій Лещенко. При цьому всі вели себе вкрай обережно, додає видання. Хоча знову-таки, за його даними, пошту Чалупи після початку розслідування неодноразово зламували.

У будь-якому випадку, журналісти американського видання вважають, що втручання українців у вибори ускладнить у майбутньому діалог між Києвом і Трампом, що зараз влада намагається виправити.

Джерело:

Politeka