Українець винайшов жалюзі, які генерують електрику

31 Січня 2017, 14:19

Український підприємець Євген Ерік продемонстрував на конференції iForum в Києві свій винахід в області сонячної енергетики – розумні жалюзі, які генерують електрику. Стартап називається SolarGaps. Він здатний забезпечити енергією двокімнатну квартиру.

Як повідомив Ерік, прототипи віконних жалюзі, сонячних панелей на них і контролера розроблені і вироблені в Україні.

– Дуже хотілося б, щоб ми не тільки дах, але і площу вікон використовували для генерації електроенергії, – говорить підприємець.

За його словами, розробкою вже зацікавилися три інвестиційні компанії.

– Під час iForum підходили також представники бізнес-центру, коворкінгу і готелі, яким був цікавий сам кінцевий продукт, – додав він.

Устаткування жалюзі звичайного вікна в квартирі, за його оцінками, буде обходитися в 300 доларів. Для бізнес-центрів – 150 доларів квадратний метр. Система розрахована на роботу протягом десяти років.

Контролер, що йде в комплекті з жалюзі, може забезпечити трансформацію отриманої енергії під стандартну напругу – 220 Вольт.

– Жалюзі просто можна включити в домашню розетку. І вони будуть забезпечувати квартирну мережу електрикою, – каже винахідник.

За його словами, холодильник в середньому споживає 150 Ватт. А одне вікно буде давати мінімум 300 Ватт.

– Двокімнатна квартира з трьома вікнами, що виходять на південну сторону, здатні дати 600 ватт електрики на годину. Це близько 4-5 Квт на добу. Тобто 150 Квт у місяць. Середнє споживання двокімнатної квартири в місяць. Ви зможете себе самі забезпечувати і нічого не платити, встановивши додаткові акумулятори для збереження накопиченої енергії, – підкреслює Ерік.

Крім того, енергія може «закачуватимуться» в накопичувач і використовуватися при відключеннях світла. Можна також продавати зайву енергію в мережу за зеленим тарифом.

Розробка самої технології обійшлася більше ніж в 20 тисяч доларів. Проект орієнтований на європейський і український ринок.

Українець винайшов жалюзі, які генерують електрику