Україна збільшила виробництво яблучного соку

1 Грудня 2018, 16:05

Загальне виробництво яблучного соку в Україні за 12 місяців цього року має всі шанси перевершити минулорічний рівень і показати перше збільшення за останні п’ять років Виробництво яблучного соку в Україні за 10 місяців 2018 року склало 73,6 млн. літрів, що на 20% перевищує відповідні показники попереднього року.

Такі дані надала Державна служба статистики України в свіжому звіті по промисловому виробництву, пише Поштівка.

У жовтні різниця з минулим роком різко збільшилася. У цьому місяці було вироблено 23 млн літрів яблучного соку – на 70% більше, ніж за той же період 2017 року.

Очевидно, що загальне виробництво за 12 місяців цього року має всі шанси перевершити минулорічний рівень і показати перше збільшення за останні п’ять років. Україна різко скоротила виробництво яблучного соку в 2015 році. Падіння виробництва тривало в наступні роки, хоча поступово воно сповільнювалося. І ось цього року ми спостерігаємо вже істотне зростання.

Українські виробники яблук нарікають на недостатньо високий попит на промислове яблуко з боку переробників, але ті й самі мають проблеми зі збутом готової продукції. На тлі згаданого зростання виробництва яблучного соку, його внутрішнє споживання в цьому році не змінилося суттєво порівняно з минулим роком, а експорт взагалі впав на 15% за підсумками трьох кварталів. Як наслідок зросли залишки нереалізованої продукції. Згідно з даними Держстату, на кінець жовтня залишки яблучного соку на переробних підприємствах становили 49,7 млн. літрів, що більш ніж на 30% перевищує відповідний показник минулого року.