Україна п’є все більше вина, а не горілки

Три факти про вино Поштівка
4 Березня 2018, 13:53

Вина користуються все більшою популярністю серед українців. Про це розповів президент Асоціації сомельє України Дмитро Сидоренко.

“Зараз, за ​​моїми спостереженнями, Україна п’є все більше вина, а не горілки. Тобто міцні напої, звичайно, складають більшість ринку, але тенденція до змін намітилася. Це добре видно за асортиментом деяких виробників алкоголю: починали з міцних напоїв, потім стали робити ще і вино”, – розповів він.

Експерт зазначив, що своєрідним поштовхом до розвитку виноробства в південних областях України стала анексія Криму.

“Але, на жаль, українська держава не дає розвиватися приватним виноробам, які могли б створювати дійсно хороший, крафтовий продукт за світовими мірками”, – додав він.

Нагадаємо, минулого року провідні виноробні країни світу – такі як Італія, Іспанія, Франція через несприятливі погодні умови зібрали рекордно низький урожай винограду.

За словами директора з маркетингу компанії Eastern Beverage Trading Олексія Безуглого, це відіб’ється на вартості європейського вина. І на тлі зростання цін на продукцію від ТОП-3 світових експортерів, відкривається “вікно можливостей” для нарощування експорту вина таким країнам, як Грузія, Молдова і Україна.

Вже сьогодні його прогнози підтвердилися – за підсумками минулого року, Україна практично вдвічі наростила експорт вина в країни ЄС.

Україна п’є все більше вина, а не горілки