Україна порушила 5 міждержавних справ проти Росії

Україна порушила 5 міждержавних справ проти Росії Поштівка
7 Жовтня 2016, 13:59

В України наразі є п’ять міждержавних справ проти Російської Федерації. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє Еспресо.TV.

«На сьогодні в України є п’ять міждержавних справ проти Росії. Це справа номер один, яка була ініційована 13 березня 2014 року і стосувалася масштабних порушень прав людини, українських громадян, військовослужбовців, кримських татар під час перших днів анексії Криму», – розказав Петренко.

За його словами, ця справа зараз має величезну кількість доказів, понад декілька тисяч письмових фотодоказів, свідчень і знаходиться на стадії комунікації в Європейському суді.

«Друга справа була ініційована Українською державою 21 серпня 2014 року. Вона була ініційована по взагалі безпрецедентному факту, коли українських дітей-сиріт було викрадено з території України на територію Донбасу, перевезено сепаратистами і бойовиками на територію Росії», – зазначив глава Мін’юсту.

Він додав, що російські офіційні органи, а саме прикордонна служба Російської Федерації забезпечила пропуск цих бойовиків на територію Росії, і ці всі факти були зафіксовані.

«Третя справа стосувалася болісного для всієї України питання, питання переслідувань кримських татар на території анексованого Криму», – наголосив Петренко.

Він повідомив, що в цьому контексті Україна подасть відповідну скаргу спільно з Меджлісом щодо так званої заборони діяльності Меджлісу на території Російської Федерації.

«Наступна скарга стосувалася болючих подій на території Донбасу. Це події 2014-2015 і 2016 років. Ті численні факти порушень прав людини, масові вбивства, обстріли мирних територій, вбивства наших військовослужбовців, викрадення журналістів, викрадення волонтерів. Вони були зафіксовані в цій великій скарзі», – підсумував міністр.

Україна порушила 5 міждержавних справ проти Росії