Україна — одна з “лідерів” за кількістю постраждалих від мін

Україна — одна з "лідерів" за кількістю постраждалих від мін Поштівка
23 Листопада 2016, 13:51

Україна увійшла до переліку країн, де за минулий рік зафіксовано найбільше жертв від вибухів мін. Про це йдеться в доповіді Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін (ICBL).

Найбільше загиблих і поранених в результаті вибухів мін у 2015 році було зафіксовано в Афганістані (1310 осіб), далі йде Лівія (1004 особи), Ємен (988 осіб), Сирія (864 людини) і Україна (589 осіб).

Загалом кількість жертв протипіхотних мін та аналогічних боєприпасів за підсумками минулого року досягла максимуму за 10 років – 5461 поранених і вбитих по всьому світу. Це на 75% більше від показників 2014 року.

Більше 2/3 жертв були цивільними особами, 38% постраждалих – діти.

Як відзначають автори доповіді, у 2015 році лише в трьох країнах – М’янмі, Північній Кореї і Сирії – урядові війська встановлювали наземні міни. Жодна з цих держав не підписала Конвенцію про заборону протипіхотних мін.

Експерти ICBL також відзначають, що попри зростання кількості жертв вибухів мін, світові витрати на розмінування та допомогу постраждалим зменшуються.

Один з пунктів Мінських угод щодо врегулювання конфлікту на Донбасі передбачає розмінування районів біля лінії зіткнення. Водночас через порушення перемир’я ліквідація закладених мін відбулася далеко не повністю.

Держслужба з надзвичайних ситуацій закликає громадян при виявленні вибухонебезпечного предмету одразу повідомляти про нього рятувальникам за номером “101” або правоохоронцям за номером “102”.

Джерело:

BBC Україна