Україна може отримати ще один транш від МВФ до кінця року

МВФ покращив інфляційний прогноз для України Поштівка image 2
28 Жовтня 2016, 16:47

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає за можливе те, що Україна зможе отримати черговий транш за програмою співробітництва цього року. Про це заявив директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс.

“Я думаю, що це можливо. Знову ж таки, це залежить від прогресу в рамках обговорень (з місією МВФ. – Ред.), які пройдуть на початку листопада”, – повідомив Райс, відповідаючи на запитання, чи є можливість того, що Україна зможе отримати черговий транш коштів цього року.

Як повідомлялося, Національний банк України (НБУ) розраховує отримати до кінця року четвертий транш МВФ в обсязі 1,3 млрд доларів. Фонд готовий продовжувати співпрацю з Україною в рамках програми EFF при збереженні інституціональної незалежності Нацбанку України

Раніше МВФ через внутрішні причини відклав приїзд своєї місії до України, запланований на 26 жовтня.

Нагадаємо, Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом фінансування 17,5 млрд доларів у вересні – після більш ніж річної перерви. Рада директорів Фонду 14 вересня повідомила про завершення другого перегляду програми співпраці з Україною і прийняла рішення виділити Києву третій за рахунком кредитний транш обсягом 1 млрд доларів. Два попередніх транші Україна отримала 2015 року.

Таким чином, загальний обсяг вже виділеного фінансування становив 7,62 млрд дол.

До кінця року Україна очікує ще одного перегляду програми реформ і виділення до грудня четвертого кредитного траншу обсягом 1,3 млрд доларів. У разі, якщо таке рішення буде прийнято, воно стане першим подібним рішенням в історії відносин України з МВФ. Раніше всі програми співпраці завершувалися на отриманні нашою країною 2-3 траншів.