Україна готова розірвати угоду з Росією щодо експорту продукції військового призначення

9 Серпня 2017, 08:32

Україна має намір припинити дію угоди з Росією про взаємодію при експорті продукції військового призначення в треті країни, йдеться в порядку денному засідання українського кабінету на середу.

Стало відомо, що на порядку денному засідання українського кабінету Київ розглядає можливість припинити дію угоди з Росією про взаємодію при експорті продукції військового призначення до третіх країн.

На порядку на сайті уряду серед інших питань зазначений пункт “Про припинення дії угоди між кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації про порядок взаємодії при здійсненні експорту товарів (продукції) військового призначення до третіх країн”.

Доповідати з цього питання буде перший віце-прем’єр і міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Як зазначено на сайті МЗС Росії, угода є чинною.

Воно було підписано влітку 2003 року, і вступило в силу влітку 2004 року. Сторони домовилися співпрацювати за такими напрямками як експорт військової продукції в треті країни, спільні маркетингові та патентно-ліцензійні дослідження світових ринків військової продукції і обмін інформацією з цих питань, консультації для узгодження експортних цін і тарифів на постачання третім країнам військової продукції, складання переліку військової продукції , експорт якої в треті країни вимагає згоди сторін, проведення при необхідності попередніх консультацій щодо укладення зовнішньоекономічних договір в на продаж або передачу військової продукції в треті країни.