Україна через піратство може позбутися пільг від США

софт Software
7 Березня 2017, 10:46

Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) рекомендував Управлінню торгового представника США в 2017 році залишити Україну в переліку країн-порушників прав інтелектуальної власності Priority Watch List, а також поступово призупинити або скасувати пільги для неї, якщо українська влада не продемонструє прогрес у вирішенні проблем забезпечення інтелектуальної власності.

Про це наголошується в звіті альянсу.

Крім того, IIPA пропонує Кабінету міністрів та Верховній Раді України запровадити чотири пріоритетні правові реформи: ввести в дію закон Про колективне управління, внести зміни в закон про авторське право і Кримінальний кодекс щодо піратського відеозапису в кінотеатрах, здійснити повну імплементацію договору Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) в інтернеті, прийняти законопроект № 3081-д, який містить всі необхідні зміни для забезпечення ефективної процедури протидії інтернет-піратству.

Відповідно до звіту, Україна в 2016 році зробила позитивні кроки по боротьбі з піратством. Зокрема, був закритий піратський сайт ex.ua правоохоронці ліквідували ресурс fs.to. Між тим, у звіті відзначається, що країна залишається ключовою проблемною країною в регіоні по забезпеченню прав інтелектуальної власності. Україна продовжує розміщувати деякі з найбільших піратських сайтів у світі, обслуговуючи IP, що поширюють нелегальний контент на глобальну аудиторію.

“IIPA ще у 2011 році радив уряду змінити систему преференцій для України. З урахуванням поточних обставин, альянс рекомендує уряду США поступово призупинити або скасувати пільги для України, якщо прогресу у вирішенні проблем забезпечення інтелектуальної власності не буде “, – наголошується у звіті.

Джерело:

НВ