“Укравтодор” хоче ввести плату для вантажівок за користування дорогами

"Укравтодор" хоче ввести плату для вантажівок за користування дорогами Поштівка
7 Листопада 2016, 11:19

В.о. голови “Укравтодору” Славомір Новак заявив, що вантажоперевізники мають оплачувати користування автошляхами України для підтримки їх в належному стані. Про це він заявив в ефірі Еспресо, передає Економічна правда.

Новак вважає, що необхідно домовлятися з підприємствами, що здійснюють вантажоперевезення.

“Якщо вони хочуть заробляти гроші на дорогах, то нехай інвестують в ці дороги. Не тільки купуючи паливо, тому що це нормально, а оплачуючи користування цією дорогою”, – зазначив він.

Як приклад він навів європейський досвід: “У Європі є святе правило – “Хто використовує – той оплачує”. І той, хто завдає найбільші збитки, і платить. А хто більше розбиває дорогу? Великі важкі автомобілі, які заробляють гроші на перевезенні вантажу”.МінфМіні

Другим важливим аспектом боротьби за збереження доріг Новак назвав ваговий контроль.

“Не може бути так, щоб вантажівка була перевантажена в три рази, тому що не існує технології створення доріг, які б витримували вантажівку вагою 120-150 тонн. Тому, що це буде знову цілеспрямована трата грошей громадян”, – говорить Новак, додаючи, що вже обговорював це з представниками європейських установ, які приїжджали до Києва минулого тижня.

“Ми говорили про план реалізації системи контролю ваги і введення оплати для вантажівок на українських дорогах. І знову ж таки, я розраховую, що депутати Верховної Ради відповідальні за всю країну, а не тільки за партію, яка їх підтримує, і що вони візьмуться за голову і проголосують за це, тому, що немає іншого вибору”, – підсумував Новак.

“Укравтодор” хоче ввести плату для вантажівок за користування дорогами