Угорські фізики виявили п’яту силу природи

Угорські фізики виявили п'яту силу природи Поштівка
26 Травня 2016, 13:56

Угорські фізики стверджують, що виявили докази існування таємничої п’ятої сили природи. Про це повідомляє служба новин журналу “Nature”. Якщо відкриття підтвердиться, вченим доведеться переглянути своє розуміння про Всесвіт.

Одним з основних аспектів у фізиці є те, що все у Всесвіті контролюється всього чотирма фундаментальними силами: гравітацією, електромагнітної силою, а також сильною та слабкою ядерною взаємодією. Вони є базовою частиною стандартної фізичної моделі, що пояснює поведінку всіх частинок.

Свідоцтва наявності цієї п’ятої сили були помічені минулого року, коли команда дослідників з Угорської академії наук повідомила про проведення експерименту із зіткнення протонів з ізотопами літію-7, в результаті чого було виявлено абсолютно новий надлегкий бозон, лише в 34 рази важчий за електрон.

Фахівці зі США, на чолі з Джонатаном Фенгом з університету Каліфорнії в Ірвіні, показали, що надані їхніми угорськими колегами дані не суперечать попереднім експериментам, і підрахували, що новий бозон дійсно може означати наявність нової фундаментальної сили.

Дослідники вже не в перший раз заявляють про виявлення п’ятої сили, однак, протягом останнього десятиліття пошуки її ведуться активніше. Багато вчених вказують на можливість існування так званого “темного фотона”, яка може пояснити природу темної матерії – невидимої речовини, що становить понад 80 відсотків маси Всесвіту.