Учені знайшли спосіб лікувати зуби без пломб

11 Січня 2017, 13:49

Науковці знайшли спосіб відновлювати пошкоджені зуби природним способом і без пломб.

Дослідники Королівського коледжу Лондона виявили, що препарат Tideglusib, розроблений для лікування хвороби Альцгеймера, може стимулювати зуб для створення нового дентину, який здатний заповнювати порожнини, передає The Independent.

“Простота нашого підходу робить його ідеальним як клінічний стоматологічний продукт для природної обробки великих порожнин, забезпечуючи як захист пульпи, так і відновлення дентину”, – зауважив професор Пол Шарп.

Згідно з повідомленням, речовина працює шляхом стимулювання стовбурових клітин, які можуть створити новий дентин. За словами вчених, препарат може потенційно зменшити потребу у пломбуванні.

Науковці намагаються посилити природну здатність зубів відновлювати великі порожнини, а не використовувати цементи або пломби, які схильні до інфекцій і часто потребують заміни.

“Дійсно, коли псується пломба або відбувається зараження, стоматологи повинні видалити і заповнити цю область, яка утворилася, а після багаторазових обробок зуб може в кінцевому підсумку бути видаленим”, – йдеться у повідомленні.

Джерело:

ТСН