Учені з’ясували, що відлякує малярійних комарів

Учені з’ясували, що відлякує малярійних комарів Поштівка
22 Липня 2016, 13:10

Учені зі Швеції та Ефіопії з’ясували, що малярійні комарі прагнуть уникати курей та інших домашніх птахів через їхній запах.

У процесі експериментів, проведених у західній Ефіопії, добровольці спали біля клітки з куркою.

За даними ООН, минулого року в Африці від малярії померло близько 400 тисяч осіб.

Кількість заражених і померлих знижується, однак органи охорони здоров’я Ефіопії продовжують пошук шляхів запобігання поширенню інфекції.

Малярійний паразит, який спочатку ховається в печінці, перед тим як виявитися в крові, передається від людини до людини через комарів, коли вони п’ють кров.

У пошуку чергової жертви укусу малярійні комарі орієнтуються на свій нюх, і, за даними опублікованого в Malaria Journal дослідження, у запаху курки містяться  речовини, що відлякують комах.

Один з учасників дослідження, співробітник університету Аддис-Абеби Хабті Текі каже, що складові запаху курки можуть бути вилучені та використані як репелент. Він повідомив Бі-бі-сі, що невдовзі почнуться польові випробування нового препарату.

У проекті також брали участь дослідники із Сільськогосподарського університету Швеції.

Учені з’ясували, що використання курок і складових їхнього запаху істотно скоротило число москітів, знайдених у розташованих поруч із домашніми птахами пастках для комарів.

Учені вважають, що через останні дані про вироблення комарами стійкості до інсектицидів нові методи боротьби з ними стають нагальною потребою.

Учені з’ясували, що відлякує малярійних комарів