Учені назвали найдавнішу світову цивілізацію

Учені назвали найдавнішу світову цивілізацію Поштівка
6 Червня 2016, 10:15

Геофізики і археологи з Індії представили свідоцтва того, що Індська цивілізація може бути найдавнішою в світі.

Дослідження опубліковане в журналі Scientific Reports, коротко про нього повідомляє видання Daily Mail.

Згідно з новою роботою вчених, Індська цивілізація виникла не 5,5 тисячі років тому, як вважалося раніше, а на 2,5 тисячі років раніше. Це робить її, в разі підтвердження висновків фахівців, древнішою за високорозвинені держави Месопотамії та Стародавнього Єгипту.

Оновити вік Індської цивілізації вчені змогли після радіовуглецевого і оптичного (для перевірки) датування артефактів (зразків кераміки та останків тварин з двох археологічних шарів) цивілізації, знайдених на майданчику в окрузі Фатехабад (Індія). Фахівці мають намір перевірити ще раз свої дані.

Вченим також вдалося відстежити зміну культурних рівнів залежно від кліматичних коливань. Це дозволило припустити, що спад цивілізації безпосередньо не пов’язаний зі зміною клімату. Якщо спочатку Індська цивілізація інтенсивно культивувала грубозернисті злаки (пшеницю і ячмінь), то з настанням посухи змінила свою сільськогосподарську стратегію і стала вирощувати посухостійкі просо і рис. Це, на думку вчених, призвело до деурбанізації (зростання числа сільського населення і занепаду міст).

Індська (Хараппська) цивілізація існувала в долині річки Інд. В її містах були каналізація та громадські туалети, а селах – іригаційні системи. Найбільш ймовірними представниками культури були носії дравидійських мов. Індська цивілізація прийшла в занепад до XVII століття до нашої ери. Однією з найбільш ймовірних причин цього вважається вторгнення предків сучасних іранців і індійців.