У ЄС стежать за проведенням реформи охорони здоров’я

1 Лютого 2017, 14:25

В Європейському Союзі спостерігатимуть за просуванням впровадження реформи у сфері системи охорони здоров’я України, яку здійснює в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомив голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі.

“Ми розуміємо, що існує великий опір проти реформи і проти швидких дій, запропонованих керівництвом Міністерства охорони здоров’я. У зв’язку з цим я дуже ціную рішучість в. о. міністра Супрун у проведенні цієї найважливішої реформи, яка так необхідна громадянам і на яку вони заслуговують. ЄС стежитиме з великою увагою за розвитком реформи охорони” здоров’я”, – сказав Х.Мінгареллі в середу.

На його думку, реформа насамперед має просунутись у таких сферах, як фінансування охорони здоров’я, первинної медико-санітарної допомоги, у сфері закупівель, громадської охорони здоров’я та стаціонарної допомоги.

Посол ЄС також зазначив, що витрати України на охорону здоров’я на сьогодні значно вищі за середній світовий показник для країн, що перебувають на тому самому рівні доходу, але результат – більш ніж на десять років коротшою є тривалість життя, що, на його думку, вказує на нагальну потребу реформування системи.

“Це має бути одним із пріоритетів уряду: впоратися з цією проблемою прозоро, використовуючи найкращу наявну міжнародну практику та за участю провідних спеціалістів у цій галузі”, – наголосив посол.

Джерело:

Інтерфакс-Україна