У Єгипті знайшли стародавнє місто віком понад 7 тисяч років

У Єгипті знайшли стародавнє місто віком понад 7 тисяч років Поштівка
25 Листопада 2016, 13:17
Археологи в Єгипті розкопали древнє місто, вік якого оцінюється у понад 7 тисяч років. Про це повідомляє ВВС.

На місці розкопок виявлено будівлі, інструменти, побутове та кухонне начиння, а також величезні гробниці.
Місто розташовувалося біля берегів Нілу, поблизу храму фараона Сеті I в Абідосі.

За словами експертів, розмір 15 виявлених у цьому місці гробниць вказує на високий соціальний статус тих, хто був у них похований.

Як вважається, в місті проживали високопоставлені чиновники і будівельники гробниць. Період його розквіту припадав на ранні епохи в історії Стародавнього Єгипту.

Експерти висловлюють надію, що виявлення стародавнього міста зможе дати імпульс до відновлення туристичної індустрії Єгипту, яка знаходиться в занепаді з часу повалення президента Хосні Мубарака в 2011 році та наступного періоду політичної нестабільності і потрясінь.

Археологи, які працюють на розкопках стародавнього міста, вже зробили низку цікавих знахідок, такі як будинки, що збереглися, уламки посуду і різні інструменти, виготовлені з металу і каменю.

Однак найбільш значним стало виявлення величезних усипальниць. Деякі з них перевищують за розмірами навіть гробниці фараонів, розташовані неподалік.

Як вважається, історія міста сягає 5316 року до нашої ери.

Ймовірно, жителі міста були зайняті в будівництві гробниць правителів у прилеглому священному місті Абідосі, де розташовувалося безліч храмів. Абідос служив столицею в ранній період історії Єгипетського царства.

Виявлення цього міста стало хвилюючою звісткою, причому не тільки для археологів сьогоднішнього Єгипту.

Його відкриття збіглося за часом із зусиллями єгипетської влади, спрямованими на пожвавлення туристичної галузі, надзвичайно важливої для економіки країни, але яка переживає серйозний занепад внаслідок політичних негараздів і нападів ісламістів.

Джерело:

Espreso.tv