У Вінниці з’явився Музей української марки

У Вінниці з’явився Музей української марки Поштівка image 1
16 Вересня 2016, 14:49

Урочисте відкриття «Музею української марки ім. Якова Балабана» відбулося сьогодні, 16 вересня, у центрі Вінниці. Про це розповідає I-vin.info.

Філателіст, нащадок вінничанина, який проживає в Нью Йорку, Олександр Балабан передав на Батьківщину унікальну колекцію українських марок, вартість якої вимірюється мільйонами доларів. Батько колекціонера, Яків Балабан, був сотником у голови Директорії УНР Симона Петлюри. Він брав участь у бою під Крутами та у «Зимовому поході», а згодом іммігрував. Олександр Балабан вперше побачив марку у 4-річному віці, а коли став старшим і дізнався про подвиги батька, то зрозумів, що буде колекціонувати ті марки, які нагадують про Батьківщину.

«Моя мама була вчителькою українознавства і дала мені американські марки, аби я з ними бавився, а вона мала б час займатися з учнями. А тоді, як став трохи старший, пішов в школу і в «Пласт», то побачив марки із тризубами. Я багато дізнався про подвиги свого батька, і мене так закрутило, що я почав збирати українські марки, бо вони нагадують мені про те, звідки я», – пояснив О.Балабан.

Наразі в експозиції «Музею української марки ім. Якова Балабана» представлена лише сота частина всієї колекції Балабанів. У майбутньому Вінницька мерія збирається знайти більше приміщення, аби демонструвати всю колекцію. Однак сам колекціонер безмежно радий показати хоча б частинку свого скарбу.

«Здійснилася моя мрія! Таке враження, що це сон! В мене таке враження, що я зараз прокинуся в своєму ліжку в Нью Йорку. Вже майже 60 років це моя мрія!» – не приховує емоцій Олександр Балабан.

Також філателіст розповів, що зібрати таку колекцію – це копітка праця. Бувало, у погоні за черговою маркою Олександр просто підходив до людей і питав, чи є у них ті чи інші марки. Грошей не них шкодував.

Сам «Музей української марки ім. Якова Балабана» був відкритий за кошти приватних підприємців та Вінницької міської ради. Скільки саме грошей виділила мерія, чиновники не зізнаються. Також у честь відкриття «Укрпошта» погасила для музею власну марку.