У Туреччині введено надзвичайний стан

У Туреччині введено надзвичайний стан Поштівка
21 Липня 2016, 09:54

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про введення надзвичайного стану строком на три місяці. Дане рішення прийнято відповідно до статті 120-ї Конституції країни з метою якнайшвидшого усунення всіх факторів терористичної організації, яка здійснила спробу держперевороту. Про це Ердоган заявив за підсумками засідань Ради національної безпеки і Кабінету міністрів Туреччини, які пройшли під його головуванням у Президентському палаці в Анкарі, передає агентство «Анадолу».

«Цей крок ні в якій мірі не спрямований проти демократії, прав і свобод. Навпаки, його мета полягає в тому, щоб захистити і зміцнити ці цінності», – заявив глава турецького держави.

«Мета оголошення надзвичайного стану полягає в здійсненні активних і швидких заходів, спрямованих на усунення загроз проти демократії, правової держави, прав і свобод наших громадян», – продовжив президент.

«Вперше в історії нашої країни спроба державного перевороту з успіхом була відвернена самим народом. Туреччина довела свою відданість демократії і правової держави ціною крові і життів своїх громадян», – зазначив він.

«В результаті вогню, відкритого учасниками спроби державного перевороту, за останніми даними загинули 246 осіб, ще 1536 осіб отримали поранення. Серед них мирні громадяни, поліцейські і військовослужбовці», – констатував Ердоган.

«Я не маю наміру говорити від імені всіх політичних партій. Однак як президент я пишаюся своїм народом та вірю, що разом з ним ми, долаючи всі труднощі, вписуємо нову сторінку в героїчний літопис демократії. Це запам’ятається таким чином», – сказав турецький лідер.

У Туреччині введено надзвичайний стан