У світі загинули понад 700 журналістів за останні 10 років – ООН

У світі загинули понад 700 журналістів за останні 10 років - ООН Поштівка
2 Листопада 2016, 12:45

В ООН закликали забезпечити журналістам право говорити правду можновладцям.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун повідомив що за останні десять років у світі загинуло 700 журналістів та закликав вшанувати пам’ять представників ЗМІ, які були вбиті при виконанні службового обов’язку.

Про це йдеться в посланні генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з нагоди Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів, повідомляє центр новин ООН.

“Понад 700 журналістів загинули за останнє десятиліття: іншими словами, кожні п’ять днів один журналіст був позбавлений життя тільки через те, що він доводив до громадськості останні новини та інформацію”, – заявив генеральний секретар ООН.

Також він наголосив, що багато журналістів гинуть в конфліктах, які вони безстрашно висвітлюють. Разом з тим дуже багатьох змушують замовкнути за допомогою насильства і в мирних умовах.

“Розкривається лише сім відсотків таких злочинів …”, – сказав Пан Гі Мун, додавши, що безкарність посилює страх серед журналістів і дозволяє урядам безперешкодно застосовувати цензуру.

“Не можна допускати, щоб журналісти були змушені займатися самоцензурою, побоюючись за своє життя”, – заявив генсек, закликавши покінчити з безкарністю і гарантувати журналістам право говорити правду можновладцям.

У світі загинули понад 700 журналістів за останні 10 років – ООН