У Сумах вийшли на мітинг проти підвищення тарифів на тепло

жкг
24 Жовтня 2017, 13:41

У неділю, 22 жовтня, біля Альтанки сумчан скликали висловити своє невдоволення ціною на тепло. У цьому опалювальному сезоні ТОВ «Сумитеплоенерго» планує підвищити тарифи на 14 відсотків.

О 15 годині містяни зібралися у центрі міста. Представників влади та ТОВ «Сумитеплоенерго» на мітингу не було.

“Монополіст  «Сумитеплоенерго»  – вони підвищують тарифи. Ми прийшли проти цього. Хай чують влада, хай чує, що народ проти. Хай чує мер”, – говорить Олена Левченко, учасник мітингу.

Тут розмістили «стіну правди». На ній люди могли написати, все, що бажають. Одночасно пропонували підписати резолюцію.

“У нас є 8 звернень і вимог. Зобов`язати Лисенка звільнити заступника Журбу, який підписався під документом, який є підставою для підвищення тарифу. Також ми звертаємося до прокурора області,  до голови НАБУ з приводу тих злочинних дій з боку місцевої влади та тепловиків та голови НКРЕКП Вовка, що стосується підняття незаконного тарифу на опалення”, – говорить Олександр Соколов, організатор мітингу.

Решта вимог  до ТОВ «Сумитеплоенерго» – провести відкриті слухання та оприлюднити на своєму сайті підтвердження розрахунків тарифів. А ще  зобов’язати міського голову скасувати на сесії міської ради липневе рішення про підвищення тарифів на проїзд у міському приватному транспорті та поінформувати вище партійне керівництво Олександра Лисенка про дії посадовців міської ради. Мітинг тривав близько години.

У підсумку мітингу громадяни підписали резолюцію. її віднесуть до міського голови.  Усього під резолюцією назбирали 430 підписів.  Сьогодні ж документ принесли міському голові. Зробили це на апаратній нараді.

Позиція міського голови про те, що ми проти підвищення тарифів. Завтра  ми працюватимемо в Києві, задаватимемо питання, як нам реагувати на дані підвищення. Звільнення заступника –  це процедурне юридичне питання, я вже звільняв і через суд поновлювалися і через того адвоката, який мені каже, щоб я звільнив заступника. Треба опрацювати його відповідні дії, щоб звільнити. Це не питання одного дня”, – говорить Сумський міський голова Олександр Лисенко.

“О том, что будет митинг я знал, но меня на него не приглашали. Я просмотрел материалы, митинг был полностью заполитизирован. Те спикеры, которые там были,  ни до митинга, ни до общественных слушаний не пожелали разобраться,  почему предприятие идет на вынужденую меру повышения тарифов. Я обьяснял, если выросла стоимость составляющих структуры тарифа, то тариф не может не вырости”, – говорить Дмитро Васюнін, директор ТОВ “Сумитеплоенерго”.

В обласній прокуратурі станом на 17:00 повідомили, що резолюції наразі не отримували. До Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг та Національного антикорупційного бюро – ми надіслали їм запит.

Нагадаемо, 13 жовтня Зарічний районний суд міста Суми виніс Ухвалу, за якою ТОВ «Сумитеплоенерго» заборонено ініціювати розгляд підвищення тарифу. Того дня на засіданні НКРЄКП заступник міського голови з  довіреністю від міського голови заявив, що міська влада підтримує підвищення тарифу, вважаючи їх обгрунтованими.

Джерело:

СВЖУ