У Стамбулі відкриють найширший у світі міст через Босфорську протоку

У Стамбулі відкриють найширший у світі міст через Босфорську протоку Поштівка
26 Серпня 2016, 11:24

Сьогодні в Стамбулі відбудеться церемонія відкриття третього мосту через Босфор, який стане найширшим у світі. Про це повідомляє турецьке видання Anadolu, передає «Слово і Діло».

Третій міст через Босфор – один із найважливіших проектів у історії Туреччини, йдеться в повідомленні. Міст буде названий на честь султана Селіма Явуза й стане найширшим у світі.

У церемонії відкриття візьме участь турецька влада, а також представники Бахрейну, Боснії і Герцеговини, Македонії, Північного Кіпру, Болгарії, пакистанської провінції Пенджаб, Сербії та Грузії.

Зазначимо, що Босфор – протока між Європою та Малою Азією, яка з’єднує Чорне море з Мармуровим. Разом з Дарданеллами вона з’єднує Чорне море з Егейським. На обох сторонах протоки розташований Стамбул.

Перший міст через Босфор був відкритий у 1973 році. Це підвісний міст, через який щодоби проходять понад 200 тис. одиниць транспорту, які перевозять близько 600 тис. пасажирів.

Другий Босфорський міст, імені Султана Мехмеда Фатіха, був відкритий у 1988 році. Його пропускна спроможність – 150 тис. одиниць транспорту.