У США заборонять продаж антибактеріального мила

У США заборонять продаж антибактеріального мила Поштівка
5 Вересня 2016, 15:46

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) виступило проти продажу антибактеріального мила і гелів для душу, що містять певні інгредієнти.

Під заборону потрапили 19 компонентів, які активно використовуються при виробництві мила і гелю для душу. У їх числі триклозан і триклокарбан, які мають особливу популярність у виробників. На думку американських експертів, немає достатніх доказів безпеки цих речовин при щоденному використанні.

Поки мова йде тільки про антибактеріальне мило і гелі для душу. Під заборону не потрапили антибактеріальні серветки і розчини для дезінфекції рук.

«Споживачі вважають, що антибактеріальні засоби ефективніші, ніж звичайне мило. Але у нас немає ніяких наукових доказів того, що це дійсно так», – говорить Джанет Вудкок з FDA. – «Насправді, деякі дані свідчать про те, що антибактеріальні компоненти можуть принести більше шкоди, ніж користі».

Виробникам дають один рік, щоб припинити використовувати заборонені інгредієнти або зупинити випуск продукції, до складу якої вони входять. Однак самі виробники вважають ці вимоги необґрунтованими і мають намір провести ряд додаткових досліджень, які допомогли б переконати FDA в безпеці цих компонентів.

У свою чергу, вчені вже не раз заявляли про те, що косметичні засобі, які містять триклозан, не є ефективнішими за звичайне мило. Крім того, регулярне використання антибактеріальних засобів може сприяти зростанню небезпечних резистентних бактерій.