У США стартував експеримент, що імітує політ на Марс

20 Січня 2017, 18:03

Новий науковий експеримент з імітації умов польоту на Марс почався на Гавайських островах і повинен тривати близько восьми місяців.

Участь у дослідженні візьмуть п’ять добровольців з США і один з Великобританії. Вони будуть жити в ізоляції від зовнішнього світу у спеціальному комплексі, пише ТАСС.

На схилі сплячого вулкана Мауна-Лоа, що віддалено нагадує марсіанський пейзаж, експеримент проводиться вже вп’яте. В команду вчених, відібраних за конкурсом з 700 претендентів для участі в нинішньому проекті, увійшли четверо чоловіків і дві жінки. Фахівці розраховують, що експеримент допоможе підготувати перший політ людини на Марс, який космічне відомство США сподівається здійснити в 2030-і роки.

Експерти планують вивчити ряд медичних і психологічних проблем, з якими може зіткнутися екіпаж корабля, що вирушає в довгу подорож в далекий космос.

Учасникам експерименту на Гаваях належить здійснити досить складну програму наукових досліджень, знаходячись під постійним наглядом. Вчені будуть стежити за своїми підопічними за допомогою телекамер, встановлених всередині комплексу, і різних датчиків, закріплених на їх тілах.

Двоповерхова будівля загальною площею 111,5 кв. метрів, яке протягом восьми місяців буде їх постійним помешканням, знаходиться на висоті 2,6 км над рівнем моря на схилі вулкана, який останній раз вивергався в 1984 році. Воно має форму купола заввишки сім метрів, а його діаметр становить 12 метрів. На першому поверсі розташована наукова лабораторія і підсобні приміщення, на другому – маленькі спальні кімнати. Купол є напівпрозорим і негерметичним.

Виходити назовні шестеро дослідників зможуть тільки в космічних скафандрах, щоб взяти зразки грунту і провести геологічні дослідження. Фізичних контактів з людьми за межами комплексу у них не буде. Харчуватися їм належить виключно “космічною” – замороженої, сублімованої і консервованої – їжею. Радіозв’язок між учасниками експерименту та їх кураторами здійснюватиметься з 20-хвилинною затримкою – саме стільки часу потрібно на проходження сигналу між Землею і Марсом.

Раніше повідомлялося, що в Росії науково-дослідний інститут медичної приматології почав реалізацію програми польоту мавп на Марс.

Джерело:

НВ

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!