У США розслідують загибель через електромобіль Tesla

У США розслідують загибель через електромобіль Tesla Поштівка
1 Липня 2016, 11:58

Американська влада розслідує перший випадок смерті людини, до якої потенційно могла призвести технологія автопілота електрокарів Tesla Motors.

У травні водій автомобіля Tesla з увімкненим автопілотом загинув, коли його машина зіткнулася з вантажівкою.

У Tesla Motors кажуть, що це перший випадок аварії з летальним результатом на 130 млн миль, які вже наїздили машини з системою автопілотування.

Національне управління безпекою руху на трасах США перевірить “конструкцію та роботу засобів допомоги в управлінні автомобілем, які використовувалися під час зіткнення”.

Теоретично розслідування може призвести до відкликання 25 тис. таких самих автомобілів. Втім, Національне управління безпекою руху на трасах США і сама компанія наголошують, що мова йде поки що про попередню перевірку.

Після повідомлення про аварію і початку розслідування котирування Тесла на біржі впали на 3%.

Седан Tesla Model S врізався у вантажну машину з причепом, яка здійснювала лівий поворот з правого ряду.

Як йдеться у заяві Tesla Motors, ані людина в машині, ані система автопілота не розпізнала білий борт фури на фоні яскравого неба, тому ні людина, ні автопілот навіть не спробували натиснути на гальма.

Голова Tesla Motors Ілон Маск, представивши в жовтні минулого року програмне оновлення з функцією автопілота, настійливо радив водіям користуватися цією системою з обережністю.

У компанії рекомендували водіям ніколи не випускати кермо з рук навіть при включеному автопілоті і наголошували, що з водія не знімається відповідальність за керування автомобілем.

У США розслідують загибель через електромобіль Tesla