Існує безліч міфів про те, що нові машини просто «одноразові» порівняно з автомобілями, виробленими раніше.

Втім, наразі йтиметься не про надійність і ресурс двигунів сучасних авто. Дорожнеча відновлення після ДТП – ось головна проблема, як стверджують американські страховики.

За їхніми оцінками, переважна більшість нових автомобілів не підлягають ремонту навіть після порівняно невеликих аварій. Як вважають в американській страховій компанії Risk Theory, сьогодні простіше і вигідніше «затоталити» машину, ніж ремонтувати її («затоталити авто» – випадок, коли ремонтувати автомобіль з точки зору страховика не має сенсу, тому що вартість ремонту машини перевищує 60-75% від страхової суми за договором страхування).

Дорожнеча ремонтних робіт безпосередньо пов’язана зі збільшеною кількістю систем безпеки. Зараз тільки на датчики і подушки безпеки потрібно витратити близько 2-4 тисяч доларів, тоді як раніше цих коштів вистачало на усунення наслідків фронтального ДТП.

Нерентабельність відновлення сучасних авто призвела до того, що лише за кілька років кількість аукціонних машин, «списаних на запчастини», зросла майже в півтори рази. До речі, саме такі автомобілі найчастіше завозять в Україну зі США…